הַפְעֵל/בָּטֵל נִוּוּט בְּאֶמְצָעוּת מִקְלֶדֶת אֵזוֹר תֹּכֶן מֶרְכָּזִי פַּאנֶל נְגִישׁוּת אִיפּוּס נְגִישׁוּת תַּפְרִיט אֲתָר מַפַּת אֲתָר
אלון סוזי, משרד הפרסום והדיגיטל לענף הרכב

כשבעל מרכז השירות/המכירה הופך להיות מנוע הצמיחה של העסק והעובדים שלו

מי אתה, בעל מרכז השירות/המכירה?

העסק הוא החומר ביד היוצר.

החומר הוא כל מה שקורה בתוך העסק, בפנים הארגון, שכולל את כל המהלכים התפקודיים, המקצועיים, הכלכליים, הניהוליים ועוד. העסק נדרש לעמוד בלחצים חיצוניים של סביבה תחרותית, מתן שירות מהיר ויעיל ללקוחות, הנעה של העובדים, דילמות פיננסיות ושינויים דינמיים כאלה ואחרים.

המיקוד בעסק ובמהלכיו המקצועיים והכלכליים הוא חשוב ומשמעותי אך בלי להתעסק בעולמו האישי של היוצר, בעליו/מנהליו של העסק – יכולים להתנהל מתחת לפני השטח, לא תמיד באופן גלוי לעין, מחסומים, קשיים ומכשולים משמעותיים. הם לא רק מעכבים ומצמצמים את בעל העסק אלא גם מעכבים ומצמצמים את העסק עצמו.

בראש כל מרכז שירות/מכירה עומד אדם. אדם שהוא עולם ומלואו. הוא בעל חוויות, אמונות, צורות חשיבה, ראיית עולם, עולם רגשות, דפוסי תגובה ותבניות פעולה. באמצעות עולמו המנטאלי, הרגשי והפנימי הוא מבטא את עצמו בעולם, ובתוך כך גם מנהל את העסק, בוחר את עובדיו, קובע מהלכים ומציב יעדים ומטרות.

 

ממה מורכב הליווי האישי מנטאלי של בעל מרכז השירות/מכירה?

  1. ניתוח אישיותי של בעל העסק– מי אתה כאדם, כבעל עסק וכבוס? – כל התפיסות, צורות החשיבה ודרכי ההתייחסות שאתה מחזיק בהן. הניתוח והזיהוי שלהן יאפשר להבין מה חשוב ומשמעותי לך, איך אתה מנהל את עצמך, את העסק שלך ואת העובדים שלך ואיך אתה מתנהל בתוך משברים ואתגרים.
  2. מיפוי חוזקות ונקודות תורפה – חלק מהחוזקות והיכולות גלויות וברורות, וחלקן לא תמיד. חשוב לחשוף את כולן. אותו הדבר כשמדובר בנקודות התורפה. כשבעל עסק מבין מי הוא, על יכולותיו ועל מגבלותיו, הוא יודע מה לעשות עם זה בחייו בכלל ובעסק בפרט.
  3. זיהוי של מעכבים וחסמים – כמו בסעיף השני, גם פה – יש מעכבים וחסמים שיהיו ברורים וגלויים לבעל העסק, ויש כאלה שיהיו נסתרים מעיניו. החשיבות של גילוי המעכבים והחסמים היא כמו החשיבות שיש למכונאי הרכב להבין למה הרכב לא מניע או/ו למה יש כל הזמן תקלה שחוזרת על עצמה באופן חוזר ונשנה.
  4. הטמעת שינויים מנטאליים, רגשיים והתנהגותיים– זה החלק בתהליך שהופך להיות יישומי ובעל העסק מוזמן להוציא שלב שלב מהכוח אל הפועל את השינויים. בעל העסק עובר הלכה למעשה תהליך התפתחות והשתנות. המטרה היא להשיג תוצאות חדשות והן מתחילות להופיע כשהשינוי קורה באופן ממשי.
  5. זיהוי קשיים בדינמיקה מול כוח האדם והנעת עובדים – כבעל עסק אתה לא חי על אי בודד. אתה פועל ומתנהל כל הזמן בסביבה של אנשים. העובדים שלך הם המשאב החשוב ביותר שלך, וכשאתה צומח – הם צומחים. כחלק מהליווי האישי המנטאלי, תקבל כלים ופתרונות להתמודדות עם אתגרים וקשיים שונים מול כוח האדם שלך. כשהעובדים שלך משתפים איתך פעולה, חשים בשביעות רצון ממקום העבודה שלהם ופועלים מתוך מוטיבציה – העסק שלך פורח.

 

למה הליווי האישי המנטאלי שווה לך?
– שיפור באיכות חייך
– קידום ההתפתחות האישית שלך
– שיפור תהליכים בעסק
– יצירת תהליכים חדשים
– דינמיקה מצמיחה עם העובדים

קצת רקע עליי:
שרית זהבי סוזי
מאמנת מנטאלית ומלווה אנשים בתהליכי התפתחות אישית זה 15 שנה
מנחת קורסים וסדנאות ומרצה בתחום המודעות והתודעה
לפרטים נוספים מוזמנים להיכנס אלי לאתר www.sarit-zs.co.il