מודעה,פרסום,מודעה בעיתון,שיווק,עיצוב גרפי,מיתוג,פרסום לעסקים,מדיה,שלט חוצות,פרסום ברדיו,רדיו,קמפיין פרסומי,off line,משרד פרסום,משרד מיתוג,פרסומאי
רשת חברתית-מהי?

הרשתות החברתיות (Social Networks) מבוססות על "תיאוריית העולם הקטן" הטוענת כי בין אדם לאדם מפרידות שש דרגות של קשרים. כלומר, לכל אחד יש מכר, שמכיר מישהו אחר, שמכיר מישהו שלישי וכדומה. נקודת ההתחלה של הרשת החברתית קבועה אך נקודת הסיום היא אינסופית. תרגום הרעיון לאינטרנט מאפשר לכל גולש להכיר בקלות אנשים חדשים באמצעות הקשרים הקיימים.

הרעיון שעומד מאחורי רשת חברתית מקוונת (Social Networking Service) הוא שכל אדם יכול לגלות מי החברים של חבריו, לקרוא את הפרופיל שלהם וליצור איתם קשר. רשתות אלו מייצרות אפשרויות חברתיות ועסקיות רבות כגון מציאת עבודה, יצירת קשרים רומנטיים ושימור קשרים קיימים. כמו כן, הן משמשות ככלי פרסומי. פלטפורמות מקוונות רבות מייצרות רשתות חברתיות אשר מסווגות את המשתמשים על פי תחומי עניין או צרכים משותפים. מחקרי רשתות חברתיות מעידים כי אתרים שבבסיסם עומד רעיון הרשת החברתית הופכים לאתרים המרכזיים והמשמעותיים ביותר עבור המשתמש. למעשה, המשתמש הממוצע יבקר באתר הרשת החברתית שלו לפחות פעם אחת ביום, במהלכה הוא יבדוק את המסרים שקיבל, את תגובות מכריו לתכנים שהעלה וכו'.

אחד השינויים המשמעותיים שהכניס האינטרנט לחיינו הוא השקיפות והפתיחות של חלקים שבעבר היו פרטיים ורחוקים מהעין. אנשים מכל העולם משתפים חוויות בתמונות, בבלוגים ומקיימים מפגשים, לעתים קרובות ללא הגבלת טווחי גיל או מרחק. פלטפורמת האינטרנט והאפליקציות שמשתמשות בה פיתחו שפה משותפת לקבוצה עצומה של אנשים מכל הגילאים שסייעה ליצירת תרבות דיגיטלית חדשה. כמו כן, בעבר, יצירת קשרים אישיים היו עניין של מעבר מפה לאוזן. כיום, יצירת הרשתות החברתיות הפכו מקוונות ובלחיצת כפתור אנחנו יכולים ליצור קשרים חדשים. כך למעשה נוצר "אפקט הרשת".

(מתוך ויקיפדיה)


איך עסקים וחברות מרוויחים מהרשתות החברתיות?

באמצעות פרסום ושיווק ברשתות חברתיות כגון: פייסבוק ויוטיוב, יכולים עסקים וחברות להשיג ערך מוסף גדול יותר מאשר רק למכור או לייצר תדמית:

1. יצירת קהילת לקוחות מפולחת ומוגדרת שמספרת אודות המותג/העסק שלך ומעבירה את "הבשורה" הלאה. "ויראליות" כזו מאפשרת לך כבעל עסק להגביר את האמון בעסק שלך שכן המלצה של חבר (LIKE) נתפסת בעיניי הלקוח הפוטנציאילי כאמינה יותר.

2. דרך נוספת ליצירת דיאלוג עם קהל הלקוחות שלך, להבנת צרכיהם, לקבל מהם פידבקים, להתעדכן ועוד.

3.כלי פרסומי ושיווקי חינמי– פייסבוק ויוטיוב מאפשרות לך, כבעל עסק, לפנות לקהילת הלקוחות שלך ולספר להם על העסק שלך, על מבצעים ולייצר בהמשך הנעה לפעולה (מכירה, כניסה לאתר האינטרנט, רישום ועוד).


השירותים שלנו כוללים:
  • הקמה של דף אוהדים בפייסבוק וערוץ ביוטיוב.
  • פרסום PPC – פרסום מבוסס הצלחה.
  • ניהול שוטף של דף האוהדים (דוגמאות – טויוטה רייכמן / טויוטה חי מוטורס / טויוטה דנאל מוטורס)  .
  • הדרכה ולימוד של צוות העובדים וההנהלה.
  • מדידה וניטור- אנאליטיקס של דף האוהדים וערוץ היוטיוב.
  • ביצוע משוב, שיפור והגדלת החשיפה וההצלחה.

לפרטים נוספים, שאלות והתייעצות, אני מזמין אותך לשוחח איתי על כך- 052-8039897 או לשלוח לי מייל – alon@alonsuzy.com

 לצפיה בדוגמאות מעבודות שלי – עיצוב וגרפיקה / מיתוג בניית אתרים / מועדוני לקוחות